Онлайн бюлетин
Регистрирайте се в бюлетина, за да получавате актуални новини и информация от publics.bg



Новини

От България Bookmark and Share

30.01.2012 г.  16:59 ч.
Средствата по ОП за 2014 – 2020 г. ще се разпределят по отрасли
Близо 22% от окономическия ресурс на оперативните програми трябва да се използва за нисковъглеродна икономика
АВТОР: publics.bg


  • © МТИТС

До средата на 2013 г. трябва да са готови текстовете на оперативните програми за периода 2014 – 2020 г., съобщи ресорният министър по управление на евросредстава Томислав Дончев. По думите му и в следващия програмен период ще бъде използван отрасловият принцип, а не регионалният.
 
„Финансирането по линия на кохезионната политика в следващия програмен период ще бъде 100 единици. Според системата, предложена към момента, от тези 100 единици около 30 единици ще могат да бъдат използвани за тежка инфраструктура – пътища, железници, инвестиции във водния сектор, 25 единици трябва да е финансирането по европейския социален фонд, което да се използва за социално включване, образование, професионално обучение, по-ефективна публична администрация", каза министър Дончев, цитиран от „Дарик“.
 
Той допълни, че останалият ресурс е за европейския фонд за регионално развитие, като от него половината – близо 22 единици от стоте, трябва да бъде използван за нисковъглеродна икономика, малки и средни предприятия, научно-развойна дейност.
 
От своя страна Анелия Дамянова от Центъра за икономическо развитие представи данните за оценката за конкурентоспособност на българския бизнес. България е една от малкото европейски страни, които отбелязва по-добра оценка – от 4% през 2006 г. на 4,23% през 2011 г.

ЕТИКЕТИ: икономика | еврофинансиране | България | оперативни програми | отрасли | устойчиво развитие | воден сектор 


Всички новини от България

Няма публикувани коментари
Влез за да коментираш


Анкета

Как според Вас ще повлияе строителството на магистрали върху икономиката на България?








Интервю

04.05.2012  Стартираме нова програма за конкурентоспособност
Тери Макалиън, Директор „Енергийна ефективност и климатични
Пълен текст